جناب آقای دکتر کولیوند

رئیس محترم جمعیت هلال احمر ایران،

با سلام؛

ضمن عرض احترام، مایلم تا بدینوسیله مراتب درود و تمجید خود را برای فعالیت‌­های چشمگیری­ که در زمینه بشردوستانه در کمک به مردم ایران و فراتر از آن انجام می‌­دهید، خدمت شما و همچنین کارکنان، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اعلام کنم. آماده‌­سازی و سازماندهی گسترده برای زیارت اربعین، و ایثارگری جمعیت هلال احمر ایران در ارائه خدمات امدادی، بهداشتی و درمانی، یکی از جلوه­‌های اخیر این روحیه عالی بشردوستانه است.

همچنین بسیار خرسندم که مطلع شدم جمعیت هلال احمر ایران و کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ به طور مشترک در حال برگزاری یک نمایشگاه عکس و هنرهای مفهومی پیرامون بازگشت اسرای جنگ ایران و عراق در دهه 80 میلادی هستند. هم جمعیت هلال احمر ایران و هم کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، از سابقه گسترده‌­ای در ارائه خدمات بشردوستانه به مردم آسیب‌­دیده از جنگ برخوردارند. هر دو سازمان می‌­توانند به خدمات خاصی که مطابق با رسالت متمایز و زمینه­‌های تخصصی خود ارائه کردند، و همچنین به تلاش‌­های مشترک بشردوستانه خود در قالب شرکای نهضت، ببالند. قطعاً این نمایشگاه فرصت خوبی برای گرامی‌داشت این فعالیت‌­های بشردوستانه جمعیت هلال احمر ایران و کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ، و تأکید بر اصول مشترک­مان است.

خانواده صلیب سرخ و هلال احمرِ ما در خط مقدم کمک‌­رسانی بشردوستانه و تضمین حمایت از کسانی است که بیشترین نیاز را به این کمک‌­­ها دارند. جهان بارها شاهد بوده است که تا چه اندازه نهضت ما در رسیدگی به بحران‌­­های متداخل و ارائه کمک­‌های بشردوستانه اصولی موثر است. قدرت ما برگرفته از اتحاد ما، از عزم راسخ ما برای پیشبرد آرمان اقدام بشردوستانه بی‌­طرف، بی‌­غرض و مستقل، و همین‌طور از تعهد ما به هدف بشردوستانه است.

با توجه به مقیاس عظیم نیازهایی که در سطح محلی و جهانی با آنها روبرو هستیم، شاید همکاری با یکدیگر، بهره‌­مندی از نقش‌های مکمل هر یک از ارکان نهضت، و قرار دادن مردم در محوریت کاری که انجام می‌دهیم، مهم‌تر از هر زمان دیگری باشد. ما بسیار علاقمندیم که شراکت­مان با جمعیت هلال احمر ایران را توسعه داده و تقویت کنیم؛ و برای این کار چالش‌­ها و فرصت­‌های بشردوستانه بسیاری وجود دارد که بتوانیم درباره آنها، با هم، کار کنیم.

من اطمینان دارم، که با رهبری شما، جمعیت هلال احمر ایران همچنان یکی از اعضای تأثیرگذار نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر خواهد بود و به اهداف بشردوستانه نهضت به طور مؤثر کمک خواهد کرد.

با تقديم احترام

 رابرت ماردینی

     مدیر کل

کمیته بین‌­المللی صلیب سرخ