تعهد به بشردوستی

 19 اوت روز جهانی بشردوستی است. در این روز، ما از قدرت جمعی و مردمی که به هم‌نوع خود کمک می‌کنند، چه در کانون بحران‌ها و چه در پشت صحنه در زندگی روزمره، تجلیل می‌کنیم.

نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، بزرگترین شبکه بشردوستانه در جهان است، متشکل از میلیون‌ها داوطلب و متخصص که در کنار افراد نیازمند کار می‌کنند.

داوطلبان و کارکنان صلیب سرخ و هلال احمر همواره از ميليون‌ها نفر در پاسخ‌های بشردوستانه به بلایای طبيعی، مخاصمات مسلحانه یا سایر شرایط خشونت‌آمیز حمايت کرده‌اند و همچنان به ارائه خدمات بشردوستانه مناسب و به موقع به جوامع آسيب‌پذير در حال حاضر و در آينده متعهد می‌باشند.

زمانی که نیازهای بشردوستانه تغییر می‌کنند، صلیب سرخ و هلال احمر نیز متحول خواهد شد.


برای آشنایی بیشتر به کانال تلگرام دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران بپیوندید


کمیته بین‌المللی صلیب سرخ به عنوان یکی از اعضای نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، در طول یک درگیری، خدماتی را ارائه می‌دهد که جان انسان‌ها را نجات می‌دهد. این کمک‌ها شامل تامین غذا، آب آشامیدنی سالم، سرویس بهداشتی و سرپناه است. ارائه مراقبت‌های بهداشتی؛ و کمک به کاهش خطر مین‌های زمینی و سایر مهمات منفجر نشده باقی مانده از جنگ‌ها. کمیته بین‌المللی صلیب سرخ همچنین اعضای خانواده‌هایی را که به دلیل مخاصمات از هم جدا شده‌اند، گرد هم می‌آورد و از افرادی که بازداشت شده‌اند بازدید می‌کند تا شرایط و درمان آنها را زیر نظر بگیرد و تماس آنها را با خانواده‌هایشان حفظ کند.

چالش‌های بشردوستانه

از جمله چالش‌های پیش روی اقدامات بشردوستانه امروزی، افزایش بلایای طبیعی و فوریت‌های بهداشتی، عدم احترام مستمر به حقوق بین‌المللی بشردوستانه، مشکلات دسترسی ایمن به مراقبت‌های بهداشتی در بسیاری از کشورها و دشواری‌های فعالان بشردوستانه برای دسترسی به افراد نیازمند در شرایط خاص است.

دسترسی به افراد نیازمند یک چالش جدی در شرایط خاص مخاصمات است. حصول اطمینان از اینکه طرف‌های درگیری درک کنند که ما از هیچ یک از طرفین مخاصمه جانبداری نمی‌کنیم و فقط به دنبال کمک بی‌طرفانه به کسانی که رنج می‌برند هستیم، کلید دستیابی به افرادی است که به کمک ما نیاز دارند، به‌ویژه در مخاصمات.


کانال ما را در آپارات دنبال کنید


نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر همیشه به دنبال رویکردهای نوآورانه و تأثیرگذار در خدمت‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر است، چه با استفاده از فناوری‌های جدید برای بهبود پاسخ‌دهی خود و چه در سازگاری با تغییرات اقلیمی در ارائه برنامه.