אפרת פדידה ושני רוזנצוויג מאוניברסיטת תל אביב הן הזוכות בתחרות הארצית למשפט בינלאומי הומניטרי לשנת 2017.

הפרס לדובר/ת הטוב/ה ביותר ע"ש אוריאל מסד הוענק השנה לאחינועם הראל מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. למקום השני בתחרות הגיעו שקד זיירמן, זיו עידן ועדי גנני, גם הן מהמרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

התחרות מאורגנת בסיוע העמותה לקידום המשפט ההומניטרי הבינלאומי בישראל (עלמ"ה) ובנויה במתכונת המבוססת על מצב דמיוני, שמתפתח במהלך שלבי התחרות.

שקד זיירמן, אחת מהמתמודדות שהגיעו לגמר, אמרה: "ככל שהקונפליקטים בעידן המודרני משתנים, ועם כל העוולות שמתרחשות בעולם – וגם אם החוק לא תמיד מדביק את המצב בשטח – חשוב שיהיו לנו את העקרונות הבסיסיים לחזור אליהם". זיירמן היא אחת מ-35 הסטודנטים שהשתתפו בתחרות השנה, וייצגו שבעה מוסדות אקדמיים בישראל. קראו עוד: הכירו את המתמודדות שהגיעו לגמר

התחרות הינה חלק ממאמצי הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) לקדם מודעות, לימוד ומחקר של המשפט הבינלאומי ההומניטרי לסטודנטים, תוך שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים. המטרה היא לעודד סטודנטים ולספק להם כלים משפטיים ומקצועיים, בהם יוכלו להשתמש כאשר יאיישו בעתיד משרות בעלות השפעה.

קארן לוהנר, ראש המחלקה המשפטית בוועד הבינלאומי של הצלב האדום, אמרה: "נאמר לי שהשתתפות בתחרות היא "חובה", אחד הקריטריונים הראשונה שגופים ממשלתיים בודקים (למשל, משרד המשפטים, משרד החוץ) כאשר סטודנטים מגישים מועמדות להתמחות. זה גורם לי להתגאות ב-ICRC, שהצליחו במהלך השנים ליזום ולהוות השראה אפילו על יצירה של ארגונים אחרים, כמו עלמ"ה, לבנות מעין קהילת IHL בישראל". צפו בנאום המלא

התחרות הבינלאומית ע"ש ז'אן פיקטה תתקיים השנה במקדוניה בין התאריכים 31-24 במארס 2018.

 

צפו באלבום התמונות מהתחרות