אנו שמחים להכריז על התחרות הארצית בנושא המשפט ההומניטרי הבינלאומי לשנת 2016. התחרות תתקיים, זו השנה העשירית, מיום שני 26.9 עד יום חמישי 29.9.

IHL competition 2015

שלב הגמר בתחרות לשנת 2015. צילום: אדי גראלד

התחרות הינה חלק מהמאמצים של הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) לקדם מודעות, לימוד ומחקר של המשפט ההומניטרי הבינלאומי  (IHL), תוך שיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים. המטרה היא להקנות כלים בתחום המשפט ההומניטרי הבינלאומי לסטודנטים שבהמשך הדרך יגיעו לעמדות משפיעות בחברה. השנה יתחרו בתחרות בישראל 30 סטודנטים מחמישה מוסדות אקדמיים מובילים. התחרות מאורגנת בסיוע העמותה לקידום המשפט ההומניטרי הבינלאומי בישראל (עלמ"ה).

בשנה שעברה, זוכי התחרות הארצית היו שני דן, גל כהן ואשר רוטנברג מהאוניברסיטה העברית בירושלים, שייצגו את ישראל בתחרות ז'אן פיקטה הבינלאומית. גם הפעם, הקבוצה הזוכה תייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית, שתתקיים השנה בגאורגיה, בין התאריכים 25-18 במארס 2017.

נשמח לראותכם בשלב הסיום של התחרות, שייערך בין שתי הקבוצות שיעפילו לגמר, ביום חמישי החל מהשעה 16:45 במרכז קונראד אדנאואר במשכנות שאננים, בימין משה בירושלים. הכניסה חופשית אך נדרשת הרשמה מראש בדוא"ל eaboresi@icrc.org.

קראו עוד:

תחרות IHL של ה-ICRC: מטפחים דורות של משפטנים

צפו בסרטון על התחרות הארצית למשפט הומניטרי בינלאומי: