הצלב האדום והסהר האדום הבינלאומי תומך במיליוני אנשים ברחבי העולם – בעִתות של סכסוכים, אסונות טבע ומשברים. עם למעלה מ-150 שנות ניסיון מאחורינו, מחויבותנו היא לספק שירותים הומניטריים חיוניים לקהילות פגיעוֹת ברחבי העולם.

מצאת החמה ועד שקיעתה, מפיג'י ועד קולומביה, העבודה שלנו לעולם אינה פוסקת. הנה טעימה קטנה מיום בחייהם של הצוות והמתנדבים של תנועת הצלב האדום והסהר האדום.

5:00 פקיסטן: בוקר אור
בתום לינה בבית ספר מקומי, עובד הסהר האדום הפקיסטני מתעורר ויוצא לדרך. הוא עושה דרכו למחנה סיוע שהוקם עבור מפוני השטפון בגִילגִיט- בַּלִיסטן.

pakistan

ICRC Pakistan


6:00 עירק: הגיע הזמן לצאת לדרך

אחמד עוואדאללה, עובד ה-ICRC בבגדד, ופאולו פלגרין, צלם הניו יורק טיימס, יוצאים לדרכם למחנה העקורים באל-ח'אלידייה, עירק. ה-ICRC פועל במחנה מאז שנת 2014. 15,600 איש נטשו את בתיהם עקב הלחימה, מאז יוני 2016, על מנת לחיות שם.

iraq

ICRC Iraq


7:00 ליבריה: התחלה חדשה היום

אבלין ס. מוריס מתנדבת בסניף הצלב האדום הליברי במוֹנטסֶראדוֹ, היכן שהיא מלמדת אנשים על היגיינה נאותה. היא מתנדבת בצלב האדום מזה שלוש שנים. "אני שמחה שבאפשרותי לפגוש את בני עמי וללמד אותם מה נכון," היא אומרת בחיוך.

liberia

Liberian Red Cross


8:00 סומליה: אם יש גלגלים – נוסעים

את נסיעת הבוקר הקבועה שלו עושה חָג'יר באופניים. הוא שם פניו אל משרד ה-ICRC בבַּאִידוֹאָה, סומליה, שם הוא מפקח על מרכז הזנה עבור ילדים הסובלים מתת תזונה. המרכז בבאידואה, אחד משני מרכזים מעין אלה הנתמכים על ידי ה-ICRC, חיוני לצמצום שיעור תת התזונה הגבוה בקרב ילדים בסומליה.

somalia

ICRC Somalia


9:00 פיליפינים: פעילים למען החיים
הֶלבּרט, מתנדב הצלב האדום הפיליפיני, מדגים תרגילי חימום לשיעור זוּמבּה שמעביר צוות הצלב האדום בסֶבּוּ. מלבד יצירת אווירה של כיף ועידוד להנהגת חיים בריאים, מתנדבי שירותי הבריאות הקהילתיים עוקבים אחר התקדמותם של יחידים באמצעות מדידה, מידי שלושה חודשים, של לחץ הדם של המשתתפים בשיעור.

philippines

Cheryl Ravelo Gagalac / IFRC


10:00 דרום סודאן: חרדת הסוללה המתרוקנת?

בדרום סודאן, התרוקנות סוללה עלולה להביא לאובדן קשר עם יקיריך. ה-ICRC והצלב האדום הדרום-סודאני התקינו תחנות זמניות לטעינת טלפונים, כדי שעקורים יוכלו להתעדכן ולעדכן את משפחותיהם.

southsudan

ICRC South Sudan


11:00 רוסיה: הגברות הסועדות

אם ובתה צוחקות יחדיו אחרי שלקחו חבילת מזון. ה-ICRC והצלב האדום הרוסי מספקים מזון ומוצרי היגיינה לכ-9,000 עקורים בדרום רוסיה.

russia

ICRC Russia


12:00 מיאנמר: הודעה לעתיד

שני מתנדבות הצלב האדום המיאנמרי מתרווחות אחרי העברת שיעור חינוך לבריאות בכפרן. עבודתן מהווה חלק מתוכנית המיועדת לשיפור הטיפול בבריאות אימהות וילדיהן בכפר נידח זה במדינת צִ'ין.

myanmar

Mandy George / IFRC


13:00 סוריה: כתף להישען עליה
לאחר שהקדימו להגיע למקלט לעקורים בילדא, סוריה, נוטלים לעצמם עובדי ה-ICRC והסהר האדום הערבי-סורי פסק זמן לשחק עם הילדים. אחד אומר "כשאני רואה את הילדים האלה זה מעלה זכרונות ילדות, מאלה שהם לא זוכים ליהנות מהם. אז אנחנו משחקים וצוחקים איתם."

syria

ICRC Syria


14:00 ניגריה: תנומה קלה

ילדים ברחבי העולם מפגינים, מידי יום, את יכולתם לישון בכל מקום שהוא. כאן, במרכז בריאות בעיר הניגרית דמבּוֹאָה, תינוק זוכה לתנומה קלה. אלפי אנשים נמלטו לדמבואה בעקבות עימותים אלימים. ה-ICRC והצלב האדום הניגרי מסייעים למתגוררים בדמבואה ואזורים אחרים המנותקים מסיוע הומניטרי בחלקם הגדול.

nigeria

ICRC Nigeria


15:00 איטליה: התפקיד החשוב בעולם

אחות הצלב האדום האיטלקי, דניאלה, וצוותה מחלצים קבוצת אנשים שסירתם נטרפה בים התיכון. סיפון ספינת ההצלה רוחש ללא הרף, ומאות אנשים מחולצים מידי יום מהמים. אחד התפקידים החשובים ביותר של החובשים הוא להבטיח את כי אנשים ירגישו מוגנים ובטוחים.

italy

Jason Florio / MOAS


16:00 יוון: אנחנו כאן, כל אימת שזקוקים לנו

ג'ורג'יה ניקולאוּ ואֶפרִיהִייָה סטַארַאמוֹפּוּלוּ הצטרפו לצלב האדום ההלני בשנת 2004 וב-1997. שתיהן מגישות בנמל פיראוס מאז פברואר עזרה ראשונה, היכן שאלפי המהגרים שהגיעו מהאיים שוכנו מוקדם יותר השנה במחנה ארעי. "בתחילת השנה טיפלנו לפעמים ב-100 איש ביום," אמר אפרהייה. "המצב כל כך השתנה. אבל נהיה לצידם כל זמן שהם זקוקים לנו," מוסיפה גו'רג'יה.

greece

Anita Dullard / IFRC


17:00 שוויץ: פועלים למען האנושיות

בעתות מצוקה חסרות תקדים אלה, העבודה זה לצד זה חשובה מאי פעם. הן ה-ICRC והן הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום שמו דגש משמעותי על חיזוק שיתוף הפעולה והתיאום בתנועה. בתמונה, מזכ"ל הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום, אלחדג' אס-סי ומנכ"ל ה-ICRC, איב דאקור חולקים אתנחתא קלילה לאחר פגישה במטה הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום בג'נבה.

switzerland

Diogo Costa / IFRC


18:00 בריטניה: סיוע על ארבע

הכלב הטיפול טים ובעליו, שרה דיסני, בדרכם הביתה בקארמארת'נשייר, וויילס, אחרי ביקור אצל אנשים בחלק מפרוייקט חיים עצמאיים של הצלב האדום הבריטי. פרוייקט ה"קמאוּ קדארן" (צעדים חיוביים בוולשית) תומך באנשים שעלולים להרגיש מבודדים עקב אבל, מחלה או אשפוז. טים מבקר בבתי מגורים ומסייע בהפגת מועקת מי ששוהים בביתם ועלולים לסבול מבדידות.

uk

British Red Cross


19:00 יפן: לקפוץ מהנאה!

תלמידות-מתנדבות מבית ספר התיכון טַקָאוֹקָה, יפן משתעשעות מעט בתום לימודים על ההסמכה כאחיות/ים רפואיים בבית החולים הִימֶגִ'י של הצלב האדום היפני.

japan

Japanese Red Cross Society


20:00 טנזניה: מזון לחיים

ד"ר דֶוִוינדרָה ווִידִיאַמוּרטִי עובדת כמתאמת רפואית כחלק מתוכנית תנועת האוכלוסייה של הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום בטנזניה. היום, דווינדרה מבשלת אָיאַם בּוּמבּוּ רוּגַ'ק (עוף בתערובת תבלינים), תבשיל אינדונזי פיקנטי. "הבישול הוא עוד דרך לשחרר מתחים, ולנהל חיים נורמליים תוך כדי עבודה מהסוג הזה," אומרת דווינדרה. "אנחנו רחוקים מהבית, אבל מוקפים במשפחה. "זה אזור הנוחות שלנו, שלו אנו זקוקים על מנת לבצע את עבודתנו בצורה אפקטיבית".

tanzania

IFRC


21:00 קנדה: פנים ידידותיות בעתות משבר

מתנדבת הצלב האדום הקנדי בקלגארי נותנת סיוע חירום פיננסי למפונה בעקבות שריפות שהשתוללו באלברטה. בעת שיחידים ומשפחות אינם יכולים לחזור הביתה, מתנדבי הצלב האדום מספקים צורת סיוע זו במקלטים ובמרכזי קבלה ברחבי אלברטה.

canada

The Canadian Red Cross Society


22:00 אל סלבדור: נותנים יד לסיוע

רות איזַבּל קַרִילוֹ וַאסקז, אחות בצלב האדום האל סלבדורי מאז שנת 1988, מטפלת בחולה קשישה במרפאת הצלב האדום.

salvador

Salvadorean Red Cross Society


23:00 קולומביה: נשארים מאוחר במשרד?

כאן, עובדי ה-ICRC, אבּרהם, הקטור ואולפֶרין מגיעים לשעות הקטנות של הלילה ב"משרדם" בנוֹאַנַאמָה, צ'וֹקוֹ, מחוז במערב קולומביה הנמצא במרחק שעות נסיעה מהיישוב הקרוב, ונגיש בסירה בלבד. סכסוך מזוין בן למעלה מחמישים שנה הותיר שמונה מיליון איש כשהם נזקקים לסיוע במקומות כגון נואנאמה, שאך מעט מאוד ארגונים הומניטריים מסוגלים להגיע אליו.

colombia

Juan Arredondo / Getty / ICRC


24:00 פיגי': חיזוק קשרי משפחה

היה זה יום ארוך בשטח עבור נציג הפדרציה הבינלאומית של הצלב האדום, האחראי לקידום מים, סניטציה והיגיינה בפיגי'. הוא עובד עם כפרים פיג'יאניים שהוחרבו על ידי סופת הצקלון ווינסטון, ומשגיח על בניית שירותים משותפים ובבתים. בחלק מהכפרים, נותרו על עומדם רק מספר בתים, והתשתית המקומית נפגעה קשות. אשתו של אִיסַארָה, מַאוּ ובנם בן השנתיים, טַאוּ נמצאים שוב בסמואה, והוא מקווה שיוכלו להצטרף אליו בקרוב. אך עד אז הם מסתפקים בשיחות סקייפ מאוחר בלילה, שעל מאו וטאו לנסוע לעיר באוטובוס לאזור בו קיימת קליטת אינטרנט.

fiji

Navinesh Kumar / IFRC