נעמי קלבו-לקס, אור מלכי, וחיים עמית מהאוניברסיטה העברית בירושלים הם הזוכים בתחרות הארצית העשירית למשפט הומניטרי בינלאומי (IHL). הפרס לדובר הטוב ביותר הוענק לעומרי שלו, גם הוא מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

“הוועד הבינלאומי של הצלב האדום משקיע מאמצים רבים בקידום הפצה של משפט הומניטרי בינלאומי ברחבי העולם, ואחת הדרכים המרכזיות שלנו לעשות זאת היא דרך הפעילות עם האקדמיה”, אמר ז'אק דה-מאיו, ראש משלחת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום בישראל ובשטחים הכבושים.

"בישראל, אנו עורכים מגוון פעילויות בשיתוף מוסדות אקדמיים, כולל כנסים, הרצאות אורח, סדנאות, סמינרים, ובעשר השנים האחרונות – את התחרות הזו", אמר דה-מאיו. "אני גאה לומר שזהו אירוע הדגל שלנו עם האקדמיה בישראל." צפו בנאום המלא של ז'אק דה-מאיו

"אני חושבת שזו התנסות מעולה לסטודנטים", אמרה ספיר בלאו, אחת המשתתפות בתחרות. "הסימולציות מבליטות חלקים שונים מנסיון המציאות, שאחרת לא בטוח שהיה לנו סיכוי להיות מעורבים בהם. לומדים הרבה ועובדים כצוות."

לחצו על כפתור הכתוביות כדי לצפות עם תרגום

הילי מורדיק אבן-חן, אחת השופטות בתחרות השנה, מעידה כי זהו אירוע מרגש לא רק עבור הסטודנטים אלא גם עבור השופטים. "אנו רואים סטודנטים חכמים שיכולים לדבר על נושאי מדיניות, כמו גם על נושאים משפטיים. הם מבריקים ואנחנו מאוד נהנים כאן", אמרה מודריק אבן-חן.

 

יעל ששון, מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, זכתה בפרס הדוברת הטובה ביותר בתחרות בשנה שעברה והשנה היתה אחת המאמנות: "זה מסב לי גאווה רבה לראות כיצד הקבוצות שאימנתי התקדמו מנקודת ההתחלה – כאשר הם לא ידעו על מה הם מדברים, ועד לשלב שבו הם משתפרים בכל יום ובכל סימולציה של התחרות. זוהי הרגשה מדהימה לראות כיצד הם מקשיבים למה שאמרת להם וכיצד הם מיישמים את זה בסימולציה הבאה. לראות אותם נהנים גרם לי ליהנות כל כך יותר ממה שאני חושבת שנהנתי כמשתתפת – משום שבנוסף להנאה שלי, אני זוכה גם בהנאה שלהם."

התחרות הבינלאומית למשפט הומניטרי בינלאומי ע"ש ז'אן פיקטה תתקיים השנה בגאורגיה, בין התאריכים 18 – 25 במארס 2017.

צפו באלבום תמונות מהתחרות