נציגים מ-20 אגודות לאומיות התכנסו בשבוע שעבר לראשונה בישראל, לאירוע בינלאומי של תנועת הצלב האדום והסהר האדום.

את האירוע ארגנו מגן דוד אדום (מד"א), הפדרציה הבינלאומית של האגודות הלאומיות של הצלב האדום והסהר האדום (IFRC) והצלב האדום הנורווגי, בשיתוף עם הוועד הבינלאומי של הצלב האדום. הסדנה התמקדה בנושא של אירועים רבי נפגעים (MCI) ובשיתוף לקחים מאירועים רלוונטיים אחרונים.

ז'אק דה-מאיו, ראש המשלחת של הוועד הבינלאומי של הצלב האדום לישראל ולשטחים הכבושים בירך את המשתתפים ואמר: "מאז שנות התשעים היה ה-ICRC מעורב, יחד עם כולכם, בפעילות להיערכות ולמתן מענה בחירום עם האגודות הלאומיות, ובפיתוחם, שימורם והגנתם של מה שאנו מכנים 'גישה בטוחה' ושל כל ההיבטים הנלווים לפיתוח תוכניות סיוע ראשוני ברחבי העולם."

"העולם משתנה. אתגרי  התמודדות עם סביבה עירונית אשר ניצבים בפנינו באירופה, במרכז אסיה ובאפריקה, מראים כי רעיון הגישה הבטוחה ותפישת המרחב ההומניטרי נתונות תחת התקפה, מבחוץ, ולפעמים מתוך הקהילה ההומניטרית עצמה. ואנחנו, ככלל, ביחד ולחוד, חייבים להשיב מלחמה.

 

אנחנו חולקים אתגרים משותפים. ביכולתנו לעמוד כאן ולהחליף בינינו חוויות, וזה לא רק משהו שנחמד כשיש אותו, אלא זה דבר חיוני לחלוטין. וחשוב במיוחד שזה קורה בישראל, בשל הנסיון שמד"א צבר בהקשר הקשה והמורכב שבו הוא פועל. זה יכול איכשהו לשקף את האתגרים שאיתם התמודדתם בעבר, את האתגרים שאיתם אתם מתמודדים בהווה או את אלה שאיתם אתם עלולים להתמודד בעתיד, בין אם אתם משווייץ, מאיטליה או מכל מקום אחר.

מד"א הוא ארגון יוצא מן הכלל. אנחנו רואים אותם בפעולה מידי יום, ולומדים מהם. אני בטוח שגם אתם יכולים ללמוד מהם. בדיוק כמו שעליהם ללמוד מהנסיון שלכם, בין אם מקורו באזרבייג'ן, או באירופה, היכן שאנחנו מתמודדים עם מה שידוע לכולכם.