התנועה הבינלאומית של הצלב האדום והסהר האדום המומה לנוכח מותם של אזרחים ושישה עובדי סיוע של הצלב האדום הניגרי בעקבות תקיפה אווירית בעיירה ראן בניגריה, סמוך לגבול עם קמרון.

"מותם של שישה עמיתים לעבודה התקבל אצלנו בכאב עמוק, ואנו המומים מכך שתקרית במימדים כאלה קרתה באזור אזרחי," אמר זקן השבט (צ'יף) בּוֹלאַגִ'י אַקפָּן אנַאנִי, נשיא אגודת הצלב האדום הניגרי. "ליבנו ותפילותינו עם האבלים והפצועים, ואיננו נרתעים מלהוסיף להתמקד במחויבותנו כלפי הזקוקים לסיוע."

ששת עובדי הצלב האדום היו בראן כחלק מהמבצע ההומניטרי של העברת מזון ללמעלה מ-25,000 עקורים.

שעות לאחר התקיפה האווירית ביום שלישי, נשלח צוות כירורגי מהוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) לראן, וצוות כירורגי נוסף במַאִידוּגוּרִִי ערך הכנות לתמיכה במשרד הבריאות בקבלת נפגעים. בין הנפגעים נמנו גם אנשים המשתייכים לארגון רופאים ללא גבולות. הצוות ברַאן ביצע מיון ראשוני לכמאה נפגעים, בעוד תשעה מהם שהיו במצב קריטי פונו במסוק למאידוגורי בו ביום. כתשעים נפגעים נותרו בראן, ומתוכם הוגדרו 46 כפצועים קשה ונזקקים לפינוי למאידוגורי בדחיפות. הטיפול בנפגעים אינו מתבצע תחת קורת גג, אלא במרחב פתוח ובסביבה רוויית סכנות.

"התחלנו בעבודה הרפואית בראן זמן קצר לאחר התקרית. אין תנאים מתאימים לטיפול שלאחר ניתוח, כך שיש לפנות את כל המנותחים למאידוגורי בהקדם האפשרי," אמר ד"ר לוראן סינגה, מנתח של ה-ICRC בראן.

תנועת הצלב האדום והסהר האדום הלומת צער ושולחת תנחומים מעומק הלב למשפחות כל ההרוגים והפצועים.

"אזרחים רבים כל כך נהרגו או נפצעו, ואין לקבל זאת. יש לנקוט את כל הצעדים על מנת להבטיח כי תקרית טרגית מעין זו לא תישָנה לעולם. אנו עומדים נכונים ומחויבים להמשיך לספק סיוע הומניטרי לנפגעי הסכסוך בצפון-מזרח ניגריה," אמר אֵֶלוּאה פִילִיוֹן, ראש משלחת ה-ICRC בניגריה.

תנועת הצלב האדום והסהר האדום מזכירה לכולם כי יש להבטיח שעובדי סיוע יוכלו לפעול בבטיחות ויש לאפשר להם להעביר משלוחי סיוע חיוניים לכל מקום בו הם נחוצים, ללא חשש לחייהם. על צדדים לסכסוך לעמוד במחויבויותיהם על פי המשפט ההומניטרי הבינלאומי על מנת להבטיח כי אזרחים לא ייפַּגעו מהלחימה.