ז'נבה (ICRC) – מיריאנה ספולאריץ', נשיאת הוועד הבינלאומי של הצלב האדום, תיפגש פעם נוספת עם משפחות של בני ערובה היום במטה ה-ICRC בז'נבה.

הודעה לעיתונות, 14 בנובמבר 2023

הנשיאה ספולאריץ' תיפגש גם עם שר החוץ ושר הבריאות של ישראל לצד המשפחות.

הוועד הבינלאומי של הצלב האדום פועל בצורה מתמדת למען בני הערובה המוחזקים בעזה, כולל ישירות מול חמאס, ועם גורמים שעשויים להשפיע על הצדדים.

"משפחותיהם של בני הערובה עוברות תקופה קורעת לב וקשה במיוחד, ואני רוצה להדגיש עד כמה אנו פועלים למען יקיריהם. זו עדיפות עליונה עבורי ואני ערה לכאב העצום עימו מתמודדות המשפחות", אמרה הנשיאה ספולאריץ'.

"לקיחת בני ערובה אסורה על פי המשפט הבינלאומי ההומניטרי. אנו ממשיכים להתעקש על שחרורם של בני הערובה ואנו עושים כל שביכולתנו כדי לקבל גישה אליהם. אין ביכולתנו לעשות זאת לבד: יש להגיע להסכמות שיאפשרו ל-ICRC לבצע את העבודה הזו בבטחה.

"אנחנו מודאגים מאוד מכך שילדים, קשישים, אנשים עם מוגבלויות, ואנשים פגיעים אחרים הם בין אלו שמוחזקים", אמרה הנשיאה ספולאריץ'.

באופן מובן, קהילותיהם של בני הערובה כמהות להתפתחויות חיוביות, ואני רוצה להבטיח להן שלא נפסיק לפעול לשחרורם. אנא דעו שה-ICRC לא יכול להיכנס בכוח למקום בו מוחזקים בני הערובה. אנחנו יכולים לבקר אותם רק בכפוף להסכמת הצדדים ולהבטחת גישה בטוחה לצוותינו.

ה-ICRC ממשיך לבקש מידע על החטופים ועל מצבם הבריאותי הנוכחי, והוא פועל להבהיר מה עלה בגורלם של אלו שאין מידע לגביהם. יש להעניק לבני הערובה טיפול אנושי, גישה לטיפול רפואי, ולאפשר להם להיות בקשר עם יקיריהם. ה-ICRC ערוך ומוכן לסייע בשחרורם, כפי שעשה עבור ארבע בנות ערובה עד כה.

ה-ICRC פועל לסייע לקורבנות הצדדים לסכסוך. לאור ההשפעות ההומניטריות ההרסניות בעזה ובישראל, אנו ממשיכים להפציר בצדדים לעמוד בהתחייבויותיהם על פי המשפט הבינלאומי ההומניטרי, ובפרט, להגן על אזרחים מפני פעולות צבאיות.

בשבועות האחרונים הגביר ה-ICRC את תגובתו ההומניטרית בעזה, במיוחד את תמיכתו ברפואת החירום, על רקע התנאים המסוכנים והכאוטיים.