הודעה לעיתונות, 5 באפריל 2018

הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) מודאג מהמחיר האנושי שהאלימות גובה בגבול בין עזה לישראל, ובמיוחד ממספרם הגבוה של הנפגעים.

ב-30 במרץ, בעקבות אירועי האלימות בעזה במספר מוקדים לאורך גדר הגבול עם ישראל, כ-1500 איש נזקקו לסיוע רפואי, ביניהם כ-800 שנפצעו כתוצאה משימוש בתחמושת חיה.

"המחיר האנושי ממחיש עד כמה חשוב, לכל הצדדים, לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים, כדי לצמצם ולמזער את החשיפה בקרב האוכלוסייה האזרחית לנזק ולפגיעות״, אמר פבריס אדוארד, ממלא מקום ראש נציגות ה-ICRC בעזה. ״אנו מכירים בצרכי הבטחון של ישראל, יחד עם זאת, אין לנקוט שימוש בכוח קטלני אלא כמוצא אחרון ורק כאשר הדבר לחלוטין בלתי נמנע במטרה להגן על חיי אדם.״

ה-ICRC מציין את תגובת החירום האיתנה של הסהר האדום הפלסטיני, אשר התאפשרה גם הודות לפעילות רצופה של ה-ICRC בין כל הצדדים – פעילות שמטרתה לאפשר את תנועות האמבולנסים והצוותים של הסהר האדום הפלסטיני.

ה-ICRC גם מספק לסהר האדום הפלסטיני ולבתי חולים בעזה תמיכה טכנית וחומרית למערך תגובת החירום שלהם.

"שטף הנפגעים גם מכביד על מערכת רפואית הנתונה תחת עומס יתר ומחסור במשאבים", הוסיף אדוארד.

נכון להיום, ה-ICRC תרם אספקה דחופה של ציוד חדרי ניתוח, תרופות ומוצרים חד-פעמיים ואמצעי התניידות,הנדרשים לטיפול מקיף בלמעלה מ-800 מטופלים.

כחלק מעבודתו, ה-ICRC פועל כמתווך נייטרלי, ומקיים דיאלוג חסוי עם כל הרשויות וכוחות הבטחון הנוגעים בדבר, במטרה לנסות ולצמצם לכדי מינימום את פגיעתה של האלימות באזרחים, ולשמר מרחב הומניטרי שבו יוכלו גורמי רפואה לפעול בבטחה.

 

לפרטים נוספים:

גרסיאלה לופז (עברית ,אנגלית וצרפתית), הצלב האדום הבינלאומי, תל-אביב, טל': 972-52-2757517+

אליונה סיננקו, (אנגלית, צרפתית וספרדית) הצלב האדום הבינלאומי, ירושלים, טל: 972-52-6019105+

סוהייר זאכּוּת (ערבית ואנגלית), הצלב האדום הבינלאומי, עזה, טל': 972-599255381+