משפטנים מהמגזר הפרטי, הציבורי והשלישי התכנסו בשבוע שעבר בתל-אביב למפגש הראשון מתוך שישה, במסגרת ההכשרה למשפט הומניטרי בינלאומי (IHL). ההכשרה, המתקיימת זו השנה השביעית, הינה יוזמה משותפת של הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC) והאגודה לזכויות האזרח (ACRI).

20170207_103525

במהלך המפגש הראשון, המשתתפים העידו כי הם מעוניינים להעשיר ולחזק את הידע שלהם בנושא. חלקם אף הביעו רצון להשתלב בעבודה משפטית הנוגעת למשפט ההומניטרי הבינלאומי, ליצור קשרים עם אנשים נוספים בתחום ולהיחשף להיבטים נוספים שלו.

המשתתפים ייפגשו עם מומחים משפטיים מובילים בישראל – מהאקדמיה, מהממשל, ומהחברה האזרחית. המפגשים יכללו ניתוח ותרגול מעשי בנוגע למקרי מבחן מרחבי העולם וסוגיות הנוגעות למציאות בישראל ובשטחים הכבושים.

ההכשרה היא חלק ממטרת ה-ICRC לעורר מודעות ולקדם הבנה לנושא ולתפקיד הייחודי של המשפט ההומניטרי הבינלאומי בהגנה על אזרחים בעת סכסוכים מזוינים. "הרלוונטיות של המשפט ההומניטרי הבינלאומי עומדת לאחרונה בפני אתגרים", אמרה קארן לוהנר, ראש מחלקת המחלקה המשפטית של המשלחת בישראל ובשטחים הכבושים. "ועל כן אנו מנסים להגיע לאנשי מקצוע, קובעי מדיניות, ועורכי דין – כדי לקדם את ההבנה והידע בנושא."