גם השנה יקיימו הוועד הבינלאומי של הצלב האדום והאגודה לזכויות האזרח בישראל הכשרה מקיפה למשפטנים בנושא המשפט ההומניטרי הבינלאומי. ההכשרה תעניק ידע מעמיק וכלים לניתוח תוך דיון מנקודות מבט מגוונות.

הסמינר הוא חלק מהותי ממשימת ה-ICRC לעורר מודעות ולקדם הבנה לדיני מלחמה. בכך מבקש ה-ICRC לטפח דורות של אנשי מקצוע שיהיו בעלי תודעה לחשיבות של המשפט ההומניטרי הבינלאומי, יישומו בהקשר זה ובתפקיד הייחודי שלו בהגנה על אזרחים ובצמצום סבל לא הכרחי הנגרם כתוצאה מסכסוכים מזוינים וממצבי אלימות אחרים.

img_1485התכנית משלבת בין תיאוריה ותרגול מעשי, ניתוח של מקרי מבחן מרחבי העולם, כמו גם סוגיות הרלוונטיות למציאות בישראל ובשטחים הכבושים. היא תספק למשתתפים כלים מעשיים לעמוד בפני שאלות משפטיות מורכבות כמו שלילת חירות, דינים המסדירים את הלחימה, לוחמה בשטח עירוני, דיני כיבוש, התפתחויות אחרונות בחוק, אכיפה והטמעה שלו, ועוד.

ההכשרה תתקיים בתל אביב ותכלול שישה מפגשים בימי שלישי, בין השעות 18:00-10:00, בתאריכים: 7.2.17, 21.2.17, 7.3.17, 21.3.17, 28.3.17, 4.4.17.

ההכשרה ללא תשלום, אך מספר המקומות מוגבל. להרשמה יש למלא את הטופס באתר האגודה לזכויות האזרח, כולל הסבר קצר מדוע את/ה מעוניין/ת להשתתף בהכשרה, ולצרף קורות חיים. פניות ללא הסבר וקו"ח לא תתקבלנה.

הרשמה להכשרה