הודעה לעיתונות

הוועד הבינלאומי של הצלב האדום (ICRC), בשיתוף פעולה הדוק עם הסהר האדום הערבי הסורי ואגודת הסהר האדום הפלסטינית, סיפק בחמישי האחרון תרופות למחלות כרוניות הנדרשות בדחיפות עבור אנשים הגרים במחנה ירמוך, המשכן את קהילת הפליטים הפלסטיניים הגדולה ביותר בסוריה.

"זוהי הפעם הראשונה זה יותר משנה שהצלחנו לספק סיוע לאנשים בתוך המחנה, ואנחנו מקווים לעשות יותר", אמרה דפנה מארה, סגנית ראש משלחת ה-ICRC בסוריה, אשר ניצחה על המבצע. "עודנו מודאגים ביותר לנוכח הקשיים שמהם סובלים האנשים החיים שם, ובפרט הגישה המוגבלת למזון, מים ושירותי בריאות".

בתיאום עם כל הצדדים הנוגעים בדבר ועל סמך הערכת צרכים מהירה שבוצעה על ידי הסהר האדום הפלסטיני, הגורם העיקרי המספק שירותי בריאות במחנה, העביר ה-ICRC אספקת תרופות לשלושה חודשים שיש בה כדי לטפל ביותר מ-5,000 איש הסובלים ממחלות כרוניות כמו סוכרת ומחלות לב. הוא סיפק בנוסף שמיכות, מגבות, סדינים, כפפות, מספריים ופריטים דומים שמטרתם לאפשר לנשים הרות ללדת בתנאים בטוחים והיגייניים יותר.

ה-ICRC מזכיר לכל הצדדים את חובתם על פי המשפט ההומניטרי הבינלאומי להגן ולחוס על אזרחים בכל עת ולהקל על אספקה בטוחה של סיוע הומניטרי ניטרלי, חסר פניות ובלתי תלוי לכל האנשים המושפעים ישירות מן הלחימה.

ה-ICRC סייע למיליוני אנשים מאז פרוץ הסכסוך. בכל חודש, מספק הארגון מזון ופריטי סיוע חיוניים אחרים ליותר מ-450,000 בני אדם