החודש, שני בתי חולים נוספים בעזה פותחים את מחלקות החירום שלהם, החדשות בתכלית, ובכך באות לסיומן 3 שנות פרויקט של ה-ICRC לשיקום והכשרת שישה בתי חולים, שתכליתו היתה לחזק את היכולת המקומית להגיב על מצבי חירום. שירותי חירום משופרים מיטיבים היום עם כ-55,000 מטופלים מידי חודש. "אנשים בעזה זקוקים לשירותי רפואה אפקטיביים ואמינים. תרומת ה-ICRC היתה לשפר את המתקנים ולחזק את טיפול החירום," אמר מר כריסטיאן קַרדוֹן, ראש תת משלחת ה-ICRC בעזה.

מתקנים חדשים בתוספת שיפורי תפקוד

 1.8 מיליון איש חיים בסביבת שבעת בתי החולים המעורבים בפרויקט: אל שיפא, נאסר, בית החולים האֵירוֹפּי בעזה, ובתי החולים בית חנון, אל אקצה וכמאל עודוואן. הפרויקט יצא לדרך בבית החולים אל שיפא בשנת 2010, והתמקד תחילה בשיפוץ מחלקות החירום בבית חולים זה ובארבעה נוספים. בתי החולים אף עיצבו מחדש את מערכות המיון הראשוני, ושיפרו את תזרים המטופלים במטרה להקל את גישת ותנועת מקבלי הטיפול. בסך הכל, הוכשרו 335 אחים ואחיות ו-159 רופאות ורופאים. בפועלו יחד עם משרד הבריאות המקומי תרם ה-ICRC להרחבת החלל הזמין, על ידי שיקום תשתיות חיוניות כגון מערכות חשמל, מים וסניטציה, והתקנת מערכות גז רפואי חדשות, התאמת התאורה ובניית אזורי אחסון רפואי חדשים.

תקשורת משולבת

תקשורות משולבות חיוניות אף כשנוצרת דחיפוּת. "הקמנו מערכת תקשוּר טרום התראה בין ארגון הסהר האדום הפלסטיני, משרד הבריאות, הגנת העורף, שירותי רפואת חירום וכל מחלקות החירום בכל בתי החולים הממשלתיים כדי לשפר את השירות הכולל ואת המוּכנוּת בעיתות חירום," אמרה קצינת הרפואה של ה-ICRC, גב' סנאא רג'בּ. בתקופה שעד שנת 2016 יעבוד ה-ICRC עם רשויות הבריאות על מתן קורס בטראומת חירום עבור רופאים ואחים בשלושה מרכזי טראומה בעזה (בתי החולים שיפא ונאסר ובית החולים האירופי בעזה) במטרה להמשיך לחזק את מערכת החירום הכוללת ואת איכות הטיפול.

תמיכה נרחבת למגזר הרפואי בעזה

בשנת 2013 תרם ה-ICRC לניהולם של 194,873 אשפוזים, 40,519 ניתוחים ו-480 חולים המטופלים בדיאליזה ברצועת עזה, תוך שמירת יכולת ה-ICRC להגיב למצב חירום רפואי, לרבות תמיכה ב-13 בתי חולים של משרד הבריאות המתסכמת ב-2,097 מיטות בלווית 141 טון של תרופות ומוצרים חד פעמיים לשעת חירום, חלפים ביורפואיים, ערכות תחזוקה מונעת (דיאליזה וגזים רפואיים) וחלפי גנרטורים. תמיכה דומה תינתן גם בהמשך שנת 2014. באמצעות תמיכתו במרכז התותבות והפוליו ברצועת עזה סיפק ה-ICRC גם שירותי שיקום ל-2,500 מטופלים. הארגון אף סיפק תמיכה פיננסית לשירותי רפואת החירום של הסהר האדום הפלסטיני, הפועלים ברחבי הטריטוריה הפלסטינית.