این دوره به تعویق افتاده است، زمان تشکیل متعاقبا اعلام خواهد شد.

دوره H.E.L.P ، یک دوره آموزشی دو هفته‌ای است که در سال 1986 توسط کمیته بین‎المللی صلیب سرخ (ICRC) با همکاری سازمان بهداشت جهانی (WHO) و دانشگاه ژنو (UNIGE) در ژنو ایجاد شد. از آن زمان تاکنون، این دوره در 28 کشور با بیش از 5500 شرکت‌کننده از بیش از 130 ملیت مختلف برگزار شده است.


به کانال تلگرام دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران بپیوندید


در سال 2022، 11 دوره فعال در 8 کشور شامل: ایالات متحده آمریکا، بنین، کوبا، هند، ایران، ژاپن، لبنان و سوئیس، با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (ICRC) ، سازمان جهانی بهداشت (WHO)، یک مقام دانشگاهی و جمعیت‌های ملی (صلیب سرخ یا هلال احمر) در حال برگزاری است. پس از همه‌گیریCOVID-19، این دوره در سال 2021 به یک نسخه آنلاین تبدیل شد که منجر به تجدید نظر و بازنگری در مواد آموزشی و نحوه اجرای آن شد. مرحله پیش آموزش که حداقل یک ماه قبل از دوره انجام می‌شود، در فرآیند یادگیری اهمیت بیشتری پیدا کرده است، به طوری که دوره‌های آموزشی سال 2022 به صورت آنلاین برای بخش پیش آموزش و حضوری برای دوره اصلی برگزار می‌شوند.

هدف این دوره افزایش مهارت افراد در واکنش به شرایط اضطراری بهداشتی ناشی از درگیری‌های مسلحانه، بلایای طبیعی و شیوع بیماری است. تمرکز این دوره بر توانایی تصمیم‌گیری در شرایط بحرانی حاد و طولانی، با تأکید شدید بر محوریت افراد و زمینه‌های آسیب‌دیده می‌باشد. دورهH.E.L.P.  رویکردی به بهداشت عمومی دارد و عملکرد میان‌رشته‌ای را تقویت می‌کند، همچنین چالش‌ها، معضلات، استانداردها، هنجارها و اصول را بررسی می‌کند.

این دوره طیف گسترده‌ای از شرکت کنندگان و تسهیلگران را گرد هم می‌آورد تا از دانش و تجربه یکدیگر بهره ببرند.

این دوره ده روزه بین 16 تا 26 اکتبر 2022 (24 مهر تا 4 آبان 1401) در تهران برگزار می‌شود. برای آگاهی بیشتر با دوره و نحوه ثبت‌نام، لینک‌های زیر را مطالعه فرمایید.

راهنمای دوره 

فرم ثبت‌نام

علاقه‌مندان می‌بایست فرم درخواست خود را تا 31 اوت 2022 (9 شهریور 1401) به دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند (teh_teheran@icrc.org).

همچنین برای آشنایی بیشتر با نحوه برگزاری این دوره در سراسر جهان به این لینک مراجعه کنید.